SPORTAS

Ekseteris ir Sale’as išlaiko viltis patekti į atkrintamąsias varžybas laimėdami Gallaghero pirmenybę

Ekseterio vadai išlaikė juos gyvus Ministras Pirmininkas Gallagheris atkrintamųjų varžybų viltis atmetus Vakarų šalies varžovus Glosteris 38-17 Kingsholme. „Chiefs“ dar turi ką nuveikti – keturi taškai iš keturių geriausių ir liko vos dvejos reguliariojo sezono rungtynės.

Tačiau jie išliko grupėje prieš likusias rungtynes ​​su „Harlequins“ ir „Leicester“ dėl papildomo taško pergalės, kurią suplanavo Anglijos centras. Henris Slaidas.

Kūrybingas Slade’o buvimas vidurio aikštėje sukėlė problemų Glosteriui visą popietę, o jis taip pat įmušė baudą ir realizavo visus penkis Ekseterio bandymus iš krašto Jacques’o Vermeuleno (du), krašto gynėjo Dano Johno ir krašto puolėjų Immanuelio Feyi-Waboso ir Olly Woodburno.

Devintą vietą užėmęs Glosteris neabejotinai žiūrėjo į kitą savaitgalį vyksiantį Europos iššūkio taurės pusfinalio susitikimą su „Benetton“ ir jie niekada rimtai nekėlė grėsmės Ekseteriui, nors krašto puolėjas Jonny bandė May, kraštininkas Jackas Clementas ir užraktas Arthuras Clarkas, o pusfinalis Charlie’is Atkinsonas pridėjo vieną. konversija.

Ekseteris išsiveržė į priekį ir beveik išsiveržė į priekį, kai puolėjas Tomas Kernsas spyrė priešingo numerio Stepheno Varney smūgį, tačiau nors Glosteris šią progą pabėgo, jis atsiliko iki 40 metrų baudinio nuo Slade’o. Gloucester prasibrovė prieš vidurį Max Llewellyn, bet Exeter greitai atgavo pranašumą ir 14-ąją minutę padidino savo persvarą.

Namų komanda sugebėjo sustabdyti ataką, tačiau Ekseteris išliko kantrus, o Vermeulenas iš arti smūgiavo į priekį, o Slade’as pridėjo konversiją. Ekseteris ir toliau įspūdingai progresavo, o antrasis bandymas įvyko po keturių minučių po to, kai Joe Hawkinsas pro didžiulį spragą pasiuntė vidurio puolėjo partnerį Slade’ą, o finišą užtikrino Johnas.

Slade’o pavertimas baigėsi rezultatu 17:0, o Glosteris paliko įvairiausius konfliktus, kol May suteikė jiems vilties šviesą, kai 11 minučių iki pertraukos įmušė įvartį. Tačiau Ekseteris greitai vėl įsitvirtino varžybose, atverdamas Glosterio gynybą dėl Slade’o pertraukos, o Woodburnas užbaigė. Slade’as konvertavo kamuolį nuo krašto, bet Glosteris paskutinį kartą juokėsi pirmajame kėlinyje, kai Clementas skersavo be pasipriešinimo, sumažindamas Exeterio pranašumą iki 24:10.

Gloucesteris antrąjį kėlinį pradėjo ryškiai dėl stipraus May ir Llewellyn puolimo darbo. Ekseteris atgavo teritorijos kontrolę, o Harvey Skinnerio tolimu perdavimu pasižymėjo nežymus Feyi-Waboso.

Nepriekaištinga Slade’o forma su įkrova tęsėsi ir po to, kai buvo atliktas smūgis, tačiau po to, kai Clarkas įveikė Kernso klirensą, o Atkinsonas atsivertė, Glosteris pagrasino neįtikėtina kova. Centras Chrisas Harrisas išsiveržė į priekį vidurio aikštėje ir surado Varney palaikymą, o Skinnerio prireikė puikaus dengimo, kad būtų atmestas Italijos rinktinės žaidėjas.

Tai buvo įspėjimas „Chiefs“, bet jie dar kartą sureagavo, o antrasis Vermeuleno bandymas, kurį pavertė Slade’as, suteikė daug šviesos tarp komandų. Glosteris stūmė ketvirtą bandymą ir pralaimėjo papildomą tašką paskutiniuose etapuose, tačiau Ekseteris patogiai atitolino juos, nes jie buvo ryškus atlikto darbo pavyzdys.

Kažkur kitur, Ryklių išpardavimas sustiprino savo „Premier“ lygos atkrintamųjų varžybų ambicijas iškovodama be pergalių 35:14 Newcastle Falcons Kingstono parke.

Sale laimėjo 35:14 prieš Newcastle (Getty Images)

Beno Curry ir Joe Carpenterio bandymai padėjo svečiams vadovauti pirmajame kėlinyje, o Guy’us Pepperis sumažino deficitą iki paversto bandymo. Timo Cardallo rezultatas išlygino rungtynes ​​ir suteikė Niukaslo gerbėjams retos pergalės viltį, tačiau Luke’as Cowanas-Dickie greitai atskubėjo atkurti „Sharks“ pranašumą.

Šį kartą kelio atgal nebuvo šiaurės rytų komandai, kuriai nebuvo suteiktas papildomas taškas po Tomo Roebucko ir Robo du Preezo bandymų paskutines 10 minučių.

Sale’as per paskutines dvejas „Premier“ lygos rungtynes ​​buvo iškovojęs papildomų taškų ir žinojo, kad kitose rungtynėse jie bus per du taškus nuo ketvirtą vietą užėmusios „Bristol Bears“. Priešingai, praėjusią savaitę jų varžovai Ashton Gate’e patyrė pralaimėjimą 85:14 ir žūtbūt norėjo nutraukti savo ilgą be pergalių seriją varžybose, nes sėkmės nepajautė nuo 2023 m. kovo mėnesio.

Abi komandos anksti stengėsi įgyti kontrolę, reguliariai ieškodamos teritorijos, o traumos taip pat nutraukė žaidimą, o Elliottas Obatoyinbo buvo nuvežtas įvertinti galvos traumą.

Šeimininkai ėmė spausti Sale’ą ir, artėjant 20-ies minučių ribai, laimėjo keletą baudinių iš eilės, tačiau nesugebėjo palaužti atkaklaus gynybos pasipriešinimo. Kaip dažnai šį sezoną nutiko „Falcons“, jų varžovas nubaudė juos kitame aikštės gale: Curry 26-ąją minutę atitrūko nuo smūgio ir įskriejo iš dešinės. Po trijų minučių Carpenteris padvigubino pranašumą dėl gero Manu Tuilagio darbo – visada patikimas George’as Fordas kiekvieną kartą pridėjo priedų, kad šiaurės rytų pusė būtų nukreipta į kalną ir vėl koptų.

Jie prasidėjo nepriekaištingai prieš pertrauką, kai Pepperas bandė atsistoti ilgai kentėjusią minią – didžiausią „Falcons“ namų lankytojų skaičių nuo 2018 m. gruodžio mėn. Ir po pertraukos jie toliau stumdė Sale’ą atgal ir galiausiai išsilygino, kai Cardall užbaigė didžiulio spaudimo periodą, kai paėmė ir puolė į kairę nuo stulpų.

Tačiau jų silpnumas gale dar kartą pasireiškė, nes Cowan-Dickie sugebėjo atsigauti ir atkurti „Sharks“ pranašumą. Roebuckas dar labiau įžeidė traumą, kai išvengė iššūkio perduoti iš arti, suteikdamas jiems lemiamą papildomą tašką ir neleisdamas Newcastle prarasti savo.

Trys iš eilės lygos pergalės buvo užtikrintos, kai Du Preezas atliko gerą žingsnį penktajam Sale bandymui po trijų minučių laiko.